Usta to jedna z najbardziej wrażliwych części naszego ciała. Jest bardzo dobrze ukrwiona i unerwiona. Skóra ust nie posiada gruczołów łojowych i potowych, przez co narażona jest na wysychanie i podrażnienia. W okresie zimowym usta poddane są dużym wahaniom temperatury, dlatego istotna jest ich właściwa pielęgnacja. Dlaczego kosmetyki Tołpa do pielęgnacji ust to dobre rozwiązanie na ich suchą i spierzchnięta skórę?

Oblizywanie ust-to poważny błąd.

Jeżeli usta są suche i zaczerwienione, naturalnym odruchem jest ich oblizywanie. Jest to niewłaściwe zachowanie, które jeszcze bardziej potęguje ich wysychanie. Ślina pokrywająca usta wzmaga parowanie wody ze skóry, zawarte w niej enzymy powodują jej szczypanie i podrażnienie. Notoryczne oblizywanie ust prowadzi do ich pękania i przyczynia się do powstawania urazów mechanicznych. Należy wyeliminować ten nawyk.

Złuszczanie i masowanie skóry ust jako pierwszy etap pielęgnacji

Warto raz w tygodniu wykonać peeling skóry ust. Najlepiej wykonać go wieczorem przed snem. W tym celu możemy użyć delikatnego peelingu z serii Tołpa Sebio. Złuszczy on martwy naskórek ust, pozostawiając skórę gładką i nawilżoną. Warto wykonywać również delikatny masaż ust, który poprawi ukrwienie skóry i poprawi jej jędrność.

Nawilżanie, regeneracja i ujędrnianie skóry ust

Jeżeli usta są odpowiednio oczyszczone, następnym krokiem jest zastosowanie odpowiednich balsamów, kremów lub olei. Powinny one odżywiać i regenerować skórę ust, tworząc na niej warstwę ochronną, która zapobiega przed utratą wilgoci. Produkty Tołpa Dermo Face Sebio zapobiegają wysychaniu i pękaniu skóry ust, pozostawiając ją gładką i sprężystą. Balsamy na usta powinno się nakładać kilka minut przed wyjściem na zewnątrz, aby zdążyły się dobrze wchłonąć w skórę, pozostawiając ją elastyczną i gładką.

Na prawidłową pielęgnację skóry ust składa się kilka prostych czynności, takich jak odpowiednie oczyszczanie, masaż, nawilżanie i stosowanie dobrze dobranych produktów takich jak kosmetyki Tołpa (dostępne tutaj). Stosując powyższe zasady, skóra ust będzie gładka i sprężysta, nawet zimą.

Polecane artykuły