Tam, gdzie pojawia się profesjonalny włosing, jest też miejsce na proteiny! To obok emolientów i humektantów to podstawowy rodzaj odżywki, którą każda włosomaniaczka powinna mieć w swojej kosmetyczce. Co warto wiedzieć na ten temat i czym kierować się wybierając odżywki proteinowe do włosów?

Odżywki proteinowe do włosów – po co używać?

Proteiny są białkami lub sekwencjami aminokwasów będącym podstawowym budulcem ludzkiego organizmu, w tym włosów. Odpowiadają za regenerację i odbudowę. Dzięki temu mają duży wpływ w wydobyciu naturalnego skrętu włosa, dodają objętości, a także blasku. Często tych rzeczy brakuje zmęczonym włosom. Chociażby z tego powodu warto zadbać o to, by odżywki proteinowe do włosów zawsze znalazły się w kosmetyczce.

odżywki proteinowe do włosów

Na czym polega proteinowanie włosów?

Zakupiona odżywka proteinowa do włosów musi zostać użyta. Na tym właśnie polega proteinowanie włosów, o którym często się słyszy. Na rynku znajdują się odżywki w formie maski, szamponu i odżywki. Aby odżywka proteinowa do włosów została użyta poprawnie, warto najpierw nałożyć na włosy proteiny w wybranej formie, a potem umyć włosy szamponem. Trzeba przy tym uważać, by nie przesadzić. Odżywka proteinowa do włosów może zostać nałożona w zbyt dużej ilości, a co gorsza – zbyt często. Wtedy może nastąpić przeproteinowanie włosa. Zauważy się to, jeśli pojawią się trudności z układaniem włosa, puszeniem i matowością.

Skąd czerpać wiedzę na temat odżywek proteinowych do włosów?

Odżywki proteinowe do włosów (https://www.cocolita.pl/odzywki-proteinowe) dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu nie ma problemu z testowaniem, aż znajdzie się taką, która najbardziej odpowiada włosom. Choć oznacza to, że raczej każdy musi przetestować kilka odżywek, zanim wpadnie na tę jedyną, warto kierować się naturalnym składem, popularnością marki lub poradami włosomaniaczek, które chętnie dzielą się nimi w sieci.

Drugim rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc pracownika sklepu stacjonarnego lub online. Tam, gdzie sprzedaż profesjonalnych odżywek, tam też fachowa pomoc. Warto z niej skorzystać!

Polecane artykuły