Każda kobieta doskonale wie, jak ważne dla jej urody jest posiadanie pięknych, zdrowych i dobrze pomalowanych paznokci. Jak jednak wiadomo, lakier nie jest wieczny i co pewien czas należy na paznokcie nakładać zupełnie nowy. Żeby było to możliwe, muszą one być idealnie czyste. Do osiągnięcia takiego efektu bardzo często stosuje się aceton do paznokci. Co warto wiedzieć o tej substancji?

Aceton — co trzeba o nim wiedzieć?

aceton kosmetyczny

Zanim przejdzie się do tego, jak należy wybierać aceton do paznokci, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba o tej substancji nieco więcej podstawowych spraw i zagadnień.
Aceton z https://www.cocolita.pl/acetony jest niezwykle popularny w branży kosmetycznej, ponieważ charakteryzuje się relacyjnymi właściwościami związanymi z usuwaniem starego lakieru. Dzięki niemu w dosłownie kilka sekund można zmyć z paznokci stary lakier, pozostawiając płytkę paznokcia w idealnej czystości. Wiedzieć jednak trzeba, że aceton występuje w dwóch postaciach, czyli kosmetycznej, ale także technicznej. Pod żadnym pozorem nie należy używać tej drugiej wersji, ponieważ zawiera ona w sobie szkodliwe dla organizmu dodatki, takie jak np. alkohol metylowy.

Czy aceton kosmetyczny jest całkowicie bezpieczny?

Pomimo tego, że wybierze się model przeznaczony do użytku kosmetycznego, nadal wiele osób ma poważny problem związany z tym, czy aby na pewno aceton do zmywania lakieru z paznokci jest bezpieczny. Jak to wygląda w szczegółach?
Ogólnie rzecz biorąc, aceton nie działa szkodliwie na ciało pod warunkiem, że nie dostanie się do układu pokarmowego. W takim wypadku może wywołać mdłości, wymioty, ból głowy i silne zmęczenie.
To nie wszystko, co warto o nim wiedzieć, ponieważ długotrwałe stosowanie acetonu może znacznie osłabić płytkę paznokcia, co sprawi, że będzie ona np. niezwykle krucha. Z tego też powodu, jeśli będzie się wybierało zmywacz do paznokci na bazie acetonu, warto kupić taki model, który dodatkowo w składzie będzie zawierał dodatki witaminowe i różnego rodzaju minerały, które poprawiać będą kondycję paznokci, zabezpieczając je przed uszkodzeniem.

Polecane artykuły