Kobiety na całym świecie z niecierpliwością i zdenerwowaniem wypatrują pierwszych zmarszczek. Choć wiadomo, że proces ten jest nieunikniony i związany jest z naturalnym starzeniem się organizmu, to jednak trudno go zaakceptować. Właśnie dlatego rynek kosmetyczny wychodzi z coraz to nowszymi propozycjami kosmetyków, które mają pomóc w nierównej walce z upływającym czasem. Szeroką popularność zdobył sobie retinol na twarzy. Czy rzeczywiście pozwoli on zatrzymać młody wygląd na dłużej?

Retinol do twarzy – co to za substancja?

Retinol do twarzy stał się obecnie niezwykle popularnym produktem kosmetycznym, w którym zakochało się już miliony kobiet. Co ciekawe, faktycznie jest to jedna z najlepiej przebadanych i przetestowanych substancji o działaniu przeciwstarzeniowym. Na rynku od pewnego czasu pojawia się coraz więcej różnego rodzaju kosmetyków z retinolem (zobacz na https://www.cocolita.pl/kosmetyki-z-retinolem). Retinol stosowany w kosmetyce to przede wszystkim potężna dawka witaminy A dla naszej skóry, która jest wstanie uporać się ze zmarszczkami i pobudzić komórki skóry do intensywnej regeneracji. Dodatkowo stosowanie retinolu na twarz przyczyni się do:

  • pobudzenia produkcji nowych włókien kolagenowych;
  • delikatnego złuszczenia martwego naskórka;
  • regulacji wydzielania sebum;
  • poprawienia cyklu odbudowy i regeneracji komórkowej.

Retinol na twarz to kosmetyk o silnym i skoncentrowanym działaniu. Ze względu na jego właściwości, można śmiało nazwać go skutecznym sposobem, na zatrzymanie upływającego czasu.

Jak stosować retinol do twarzy?

Retinol do twarzy, mimo swojego dobroczynnego działania, może spowodować także pojawienie się efektów ubocznych. Wykorzystywanie tego kosmetyku w nadmiarze doprowadzi do wystąpienia podrażnień i mocnego zaczerwienienia skóry. Ważne jest więc to, by stosowanie retinolu na twarz odbywało się w rozsądnych granicach. Wiele zależy od samego stężenia retinolu w kosmetyku, jednak zaleca się, by retinol na twarz nakładać średnio co 2 – 3 dni – szczególnie na samym początku przeciwstarzeniowej kuracji. Warto także stosować produkt w towarzystwie kremu nawilżającego lub o działaniu kojąco – łagodzącym, do momentu aż skórą się przyzwyczai.

Polecane artykuły