Pielęgnacja skóry ciała i twarzy to nie tylko dobre kosmetyki, ale również zwyczajny dobór preparatu do mycia. Mogłoby się to wydawać oczywiste, jednak wiele osób lekceważy to jak dużą rolę na stan skóry ma wybór odpowiedniego środka czystości. Tymczasem nawet środki pielęgnacyjne z najwyższej półki nie będą spełniały swojego zadania tak dobrze u osób stosujących zwykłe mydło, jak u tych używających specjalnych żelów do mycia. Dobrym przykładem takiego preparatu jest popularny CeraVe żel do mycia.

CeraVe oczyszczający żel do mycia – krótki opis

Żel do mycia CeraVe to jeden z najskuteczniejszych żelów oczyszczających na polskim rynku, a wszystko to dlatego, że został on stworzony we współpracy z licznymi specjalistami dermatologii. Zawiera on nie tylko ceramidy skutecznie wypełniające puste przestrzenie między komórkami, ale również niacynamid znacznie przyspieszający regenerację i kojenie skóry. Dzięki temu skutecznie pozbywa się on wszelkich brudów i bakterii, jednocześnie mając spore właściwości pielęgnacyjne.

Żel do mycia z serii CeraVe i jego cechy

cerave żel do mycia

Omawiany produkt ma wiele różnych cech i efektów stosowania, ale do najważniejszych z pewnością należy połączenie bardzo delikatnej, przystosowanej nawet do nadwrażliwej skóry formuły z silnym efektem oczyszczającym. Poza tym wysokie właściwości pieniące żelu CeraVe sprawiają, że jest on bardzo ekonomiczny oraz przyjemny w użyciu. Czego można spodziewać się po dłuższym okresie mycia z użyciem tego specyfiku? Użytkownicy mówią o bardzo gładkiej i dobrze oczyszczonej skórze, lekkim działaniu peelingującym oraz nawilżaniu skóry po myciu.

Warto też podkreślić, że produkt z serii CeraVe jest w stu procentach hipoalergiczny, co w połączeniu ze swoją delikatnością sprawia, że idealnie nadaje się dla osób o różnych problemach dermatologicznych z trądzikiem na czele. Producent wspomina też o tym, że omawiany żel do mycia jest bezzapachowy, ale użytkownicy z wrażliwszymi nosami twierdzą, że odczuwają jego delikatny zapach. Nie jest on jednak nieprzyjemny i w żaden sposób nie utrudnia oczyszczania skóry z jego użyciem.

Polecane artykuły