Utrata blasku, osłabiona elastyczność czy mocno widoczne zmarszczki to tylko jedne z wielu problemów dojrzałej skóry – dobór odpowiednich kosmetyków, wzbogaconych o skuteczne składniki aktywne, pomoże w zahamowaniu szkodliwych procesów starzenia się skóry, przywracając cerze blask, witalność i jędrność.

Jak dbać o dojrzałą skórę?

Cera dojrzała wymaga regularnego stosowania odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Mocno odżywcze kremy, silnie skoncentrowane sera oraz delikatne produkty do oczyszczania to podstawa młodego i jędrnego wyglądu skóry.

Warto pamiętać o tym, że kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej powinny zawierać substancje, które odżywią i wzmocnią jej osłabioną strukturę. Kobiety, którym zależy na zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu cery powinny postawić więc na produkty zawierające składniki takie jak kolagen czy kwas hialuronowy, które wzmocnią skórę, zapewniając wystarczający poziom nawilżenia i odżywienia tkanek.

Dbając o dojrzałą skórę pod żadnym pozorem nie powinno pomijać się skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, która pomoże uchronić cerę przed szkodliwymi skutkami fotostarzenia, redukując ryzyko wystąpienia uciążliwych i mocno widocznych przebarwień.

Seria Vichy Neovadiol – sprawdzony sposób na piękną cerę

Vichy Neovadiol krem

Seria Vichy Neovadiol to gama produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry dojrzałej – kremy Vichy Neovadiol dedykowane są między innymi kobietom w okresie okołomenopauzalnym, borykającym się z różnego rodzaju problemami skóry. Krem Vichy Neovadiol pomaga w utrzymaniu dobrego stanu cery, niwelując szkodliwe skutki działania rozchwianej gospodarki hormonalnej.

Dzięki kremowi Vichy Neovadiol możliwą staje się skuteczna reaktywacja mechanizmów skórnych odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego poziomu napięcia i nawilżenia. Oprócz tego seria Vichy Neovadiol gwarantuje także wyrównanie kolorytu skóry oraz znaczne zniwelowanie istniejących przebarwień. Dodatkowo warto pamiętać również o tym, że produkty z gamy Neovadiol sprawdzą się doskonale nawet w przypadku bardzo wymagającej, alergicznej cery.

Polecane artykuły