Najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest laseroterapia. Pozwala ona na usunięcie większości zmian już w kilku sesjach. To skuteczna i wydajna metoda walki z większością zmian, jakie mogą pojawić się na skórze. Nie można jednak zastosować laseroterapii w domowych warunkach. Czy w takim razie można usunąć przebarwienia z twarzy bez wychodzenia z domu?

Pewnie, że tak! – kremy na przebarwienia

Przede wszystkim należy zacząć od stosowania pielęgnacji dopasowanej do potrzeb skóry z przebarwieniami. W tym wypadku kluczowe jest rozjaśnianie i wybielanie. Czasami konieczna jest też redukcja zaczerwienień i wzmocnienie naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze. Na szczęście z tymi zadaniami poradzi sobie dobrze dobrany krem na przebarwienia. Oczywiście nie jest to zwykły krem nawilżający. Krem na przebarwienia na twarzy musi zawierać składniki, dzięki którym wybiela on ewentualne zmiany na skórze. Równocześnie trzeba jednak zaznaczyć, że w żaden sposób nie wpływa na przyczyny powstawania zmian pigmentacyjnych. Wpływa on jedynie na same ich skutki.

Domowe metody na przebarwienia skóry

Krem do twarzy na przebarwienia jest skuteczny, ale osoby, którym zależy na szybkich efektach, mogą sięgać po dodatkowe metody domowego usuwania przebarwień. Szczególną popularnością cieszy się maseczka wykonana z sody oczyszczonej oraz z soku cytryny. Taką maseczkę można stosować nawet kilka razy w tygodniu. Najprawdopodobniej jednak jej efekty będą mniej zadowalające niż w przypadku stosowania kosmetycznych maseczek.

Gotowe produkty mają znacznie bardziej rozbudowany skład i oprócz substancji wybielających zawierają one również składniki pielęgnujące skórę oraz wspomagające jej regenerację. Oprócz maseczek warto też sięgać po peelingi, które złuszczają skórę, wspomagają jej odbudowę oraz umożliwiają bardziej wydajne krążenie krwi w górnych warstwach skóry. Peelingi umożliwiają fizyczne ścieranie zmian wraz z warstwami naskórka i przy regularnym stosowaniu mogą one dawać świetne efekty. Trzeba jednak uważać, by nie decydować się na nie zbyt często. 

Polecane artykuły