Jedynie niespełna 2% procent całej populacji ma naturalne włosy w jasnym kolorze. Blondynki i blondyni rodzą się głównie na północy Europy, ale biorąc pod uwagę postępujące wymieszanie etniczne, na przestrzeni życia kilku pokoleń ta wyjątkowa cecha urody może nawet całkowicie zaniknąć. Mniej naturalnych jasnych pasemek oznacza jednak… więcej pracy dla fryzjerów!

Gdy brunetka pragnie zostać blondynką…

To, że natura poskąpiła komuś wymarzonego koloru włosów, nie oznacza, że nigdy nie będzie mógł go mieć. Obecnie wszakże warsztat fryzjerski jest na tyle rozwinięty, że styliści są w stanie nawet kruczoczarne warkocze zamienić w jasne, anielskie loki. Należy jednak pamiętać, że taka radykalna metamorfoza, polegająca na pozbawieniu włosów ich naturalnego pigmentu, może znacznie wpłynąć na ich kondycję, zatem po zabiegu niezbędne będzie dobranie odpowiedniej pielęgnacji. Profesjonalne kosmetyki, na przykład takie z serii Fanola No Yellow nie tylko neutralizują żółte odcienie blondów, ale także odżywiają osłabione kosmyki. By rozjaśnione włosy faktycznie wyglądały dobrze, muszą być zdrowe, wszakże nie ma nic gorszego niż wysuszone pasma i rozdwojone końce. Szampony, maski i odżywki spod brandu No Yellow Fanola zadbają nie tylko o kolor, ale także o nawilżenie włosów.

Gdy blondynka zechce stać się brunetką…

Tak to już jest, że posiadaczki kręconych włosów maniakalnie próbują się pozbyć naturalnych fal, z kolei panie mające proste pasma są uzależnione od lokówek. Brunetki rozjaśniają swoje kosmyki, natomiast blondynki je przyciemniają, dzięki czemu fryzjer jest jedną z najpewniejszych profesji na rynku. Miłośniczki brązów, które naturalnie zostały obdarzone zbyt jasnymi kosmykami, odwiedzają stylistów w celu przyciemnienia włosów. Zabieg ten polega na trwałym pokryciu pasm odpowiednim odcieniem specjalnej farby. By jak najdłużej cieszyć się efektem metamorfozy, tuż po niej należy zacząć stosować profesjonalną pielęgnację. Kosmetyki Fanola No Orange są przeznaczone do włosów farbowanych w ciemnych odcieniach i mają za zadanie odżywiać kosmyki, ale także redukować miedziane refleksy.

Polecane artykuły